Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Kolędowaliśmy dla Moniki i Mileny Koziej

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas…”

Jedną z najmilszych, świątecznych tradycji jest wspólne śpiewanie kolęd. To taki magiczny czas, w którym zapominamy o problemach i troskach ale czujemy tą szczególną bliskość i radość.

W niedzielę (7 stycznia) w Kościele Parafialnym w Rozkopaczewie oraz w Brzostówce Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego kolędowała na bardzo szczytny cel. Orkiestranci razem z kapelmistrzem Wojciechem Durakiem jednogłośnie podjęli decyzję o przyłączeniu się do akcji dzięki, której mogli pomóc Monice i Milenie w walce z chorobą. Monika i Milena Koziej - dwie siostry, miliony komórek, jedna choroba postępująca z dnia na dzień. Kiedy pojawiło się dla dziewczyn światełko w tunelu i nadzieja na lepsze jutro, pojawiły się też kolejne problemy… Koszt terapii komórkami macierzystymi, która jest dla nich szansą, przekracza ich możliwości finansowe. Właśnie dlatego cały czas organizowane są zbiórki pieniężne, imprezy charytatywne oraz licytacje, dzięki którym wspólnymi siłami możemy zebrać potrzebną kwotę. Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz, dlatego też postanowiliśmy podzielić się z innymi naszą wieloletnią pracą i pasją. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Mędrcy świata” jak i pastorałki „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Uciekali”, „Mario czy Ty wiesz” w niezwykle pięknych aranżacjach.

Bez wątpienia, możemy powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja.  Dzięki uprzejmości ks. Wiesława Nestoruka, proboszcza parafii w Rozkopaczewie oraz ks. Marka Antonowicza proboszcza parafii w Brzostówce sam koncert jak i niezwykła atmosfera panująca podczas niego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromna radość towarzyszyła nam cały czas ale nie zabrakło też łez wzruszenia. Podczas koncertów wolontariuszki Koła Caritas ze SP w Ostrowie Lubelskim zebrały blisko sześć tysięcy złotych.  

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za obecność, za wsparcie a przede wszystkim za okazane serce. To właśnie dzięki naszej pomocy i wsparciu dajemy dziewczynom szanse na lepsze jutro.

 

Orkiestra w składzie:

Dyrygent – Wojciech Durak

Flety – Aleksandra Senczyk, Joanna Petryszak, Iwona Drozd, Angelika Haraszczuk, Katarzyna Szalast

Klarnety – Weronika Domańska, Izabela Malinowska

Sax alt – Natalia Wach, Klaudia Zabielska, Zuzanna Antoniuk

Sax tenor – Paulina Tyc, Michał Góźdź

Sax baryton – Barbara Janik

Trąbki – Jarosław Lato, Błażej Góźdź

Tenor – Stanisław Durak

Puzony – Wojciech Sobczyński, Kamil Senczyk

Instrumenty perkusyjne – Anna Krawczyk – Durak, Władysław Rozmysł

Gitara basowa – Mateusz Łęcki

Wokal – Katarzyna Sobczyńska, Małgorzata Sobczyńska, Jarosław Lato

 

Małgorzata Sobczyńska

https://www.youtube.com/watch?v=rdJze3eMjL4