Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Gminny Dzień Kobiet 2019

Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.

 

W sobotę (9 marca) przepełnione optymizmem i chęcią do wspólnej zabawy Panie, szykowały się na kolejną już, bo czwartą imprezę dedykowaną wszystkim Kobietom. Program imprezy został przygotowany specjalnie dla płci pięknej.

Gminne święto otworzył burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Sobichem. Każda z przybyłych Pań, otrzymała od włodarza symbolicznego goździka a tort wykonany przez Jolantę Flis był rozkoszą dla podniebienia.

Na scenie zaprezentowała się Katarzyna Sobczyńska i Tomasz Jeleniewski a także Domikia Sawuła, która debiutowała w występie solowym. Formacja Tańca Ludowego „Ostrowskie Wianuszki” po raz pierwszy zaprezentowała się w nowym składzie i skradła niejedno serce. W energicznym „jiv’e” i dynamicznej „cha-chy” wystąpili - Weronika Tyc i Dariusz Grzegorczyk. Chór Męski „Pojezierze” z Uścimowa zaprezentował z klasą wiązankę piosenek dedykowaną wszystkim przybyłym Paniom. Można było uzyskać indywidualne porady dietetyczne, kosmetyczne a także wykonać makijaż. Zadowolić oko mogły stoiska z ręcznie wykonywaną biżuterią, rękodziełem oraz kosmetykami.

Nie zabrakło także animacji dla najmłodszych dam i fotobudki, które zapewniła Patrycja Waszak & Extra Eventy. Wolontariusze Moniki i Mileny podsumowali dotychczasowe akcje na rzecz sióstr, opowiedzieli historie leczenia oraz zbierali pieniążki na dalszą terapię.  Z domowymi wypiekami przybyło Szkolne Koło Caritas z SP w Ostrowie.  Świetną atrakcją okazał się pokaz trenera boksu - Fight Lady, który w niezwykły sposób zaprezentował i zachęcił Kobiety do atrakcyjnej formy ćwiczeń.

Podczas imprezy odbył się pokaz mody, w którym udział wzięły m.in. Radne i Sołtyski. W pięknych fryzurach wykonanych przez Studio Fryzur Paula, profesjonalnych makijażach zrobionych przez konsultantki Oriflame i eleganckich kreacjach, zaprezentowały się na wybiegu. Modelki nigdy dotąd nie miały dotyczenia z modelingiem, jednak dzięki otwartości i dobrym chęciom poradziły sobie świetnie!

Na zakończenie, dobrą dawkę śmiechu przygotował dla nas Kabaret QQ na Muniu. Nie można było powstrzymać się od śmiechu, Panowie dali z siebie wszystko.

To co dobre i przyjemne, szybko się kończy… Powoli szykujemy się na kolejny Gminny Dzień Kobiet, mając nadzieję na równie udaną i fajną imprezę.

 

Z całego serca dziękujemy Paulinie Ligęzie oraz Patrycji Drabik za okazaną pomoc w przygotowaniu pokazu mody! Dzięki Wam, nasze modelki mogły poczuć się niezwykle kobieco mając tak szykowne fryzury i makijaże. Swoją pracą i profesjonalizmem dodałyście odwagi i wiary w siebie.  Jolancie Flis, która kolejny raz rozpieszcza nasze podniebienie przepysznymi wypiekami dziękujemy za chęci i poświęcenie czasu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce Jakuba Zbiciaka „Pogotowie muzyczne” za profesjonalną obsługę techniczną, animacje i zabawy dla przybyłych Pań oraz poprowadzenie całej imprezy. To dla nas wielkie wyróżnienie i nowe doświadczenie pracować u boku tak wspaniałych ludzi.  Dziękujemy także wszystkim wystawcom, którzy zechcieli wesprzeć nas swoją obecnością:

- Bernardzie Bisiakowskiej

- Elżbiecie Malinowskiej

- Ewie Kołodziej

- Monice Dereckiej

- Agacie Sagan

- Żanecie Kowalskiej

- ŚDS Jamy - Edycie Szkuat

- SP w Ostrowie Lubelskim

- Patrycji Waszak – Extra Eventy

- Henryce Czubackiej

- Elżbiecie Bójko

- Marzenie Foltyn

- Izabeli Kossak – Projekt Zdrowie Lubartów

- WTZ Ostrów Lubelski – Elizie Franczak 

- Józefie Ignatiuk – Dom Handlowy Stoisko Chemiczne

- DPS Ostrów Lubelski - Tadeuszowi Fituchowi

- Katarzynie Zięba – Pracownia Ucieszycie

- Dorocie Kopyść – Kotia Made Hand

 

 

Małgorzata Sobczyńska