Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Kalendarz imprez 2019

Kalendarz Imprez

Centrum Kultury 2019

STYCZEŃ

 • Koncert kolęd i pastorałek „Ostrowskie Spotkania z Kolędą” co roczna impreza, utrzymana w świątecznym klimacie. Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów z terenu gminy Ostrów Lubelski. Celem jest prezentacja i podtrzymywanie tradycji muzykowania i śpiewania kolęd jak i rozbudzanie talentów wokalno – instrumentalnych. Ważną rolę odgrywa również integrowanie dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Ostrów Lubelski.

 • Noworoczny Turniej Gier Planszowych Pracownia Orange wspólna integracja poprzez naukę, rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia.

LUTY

 • Zimowisko dla dzieci „Ferie z dziką Afryką” - cykl kreatywnych zajęć animacyjnych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ferie w dzikiej Afryce”. Opiekunowie podczas „Ferii Zimowych” dokładają wszelkich starań, aby stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz organizować zajęcia programowe w sposób bezpieczny i przyjemny.

 • Turniej Minecraft Pracownia Orange - wspólna integracja poprzez naukę, rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia.

MARZEC

 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - lekcja historii, mająca na celu przywrócenie pamięci o tych, którzy mieli zostać zapomnieni na zawsze. Zostali wyklęci przez system komunistyczny i ludzi, którzy go tworzyli. Aktywny udział w obchodach Narodowego Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych to świadectwo dojrzałości historycznej. To wyraz szacunku do ich walki i ofiary oraz znak przejęcia ich duchowego testamentu, w którym zapisana jest troska o wolną, niepodległą i demokratyczną Ojczyznę – o Polskę, która dla Wyklętych Żołnierzy Niezłomnych była największą świętością.

Cześć i chwała bohaterom!

 • Gminny Dzień Kobiet cykliczna impreza dedykowana wszystkim Paniom z okazji ich święta. Wspólna zabawa i integracja, występy artystyczne, upominki, tort oraz niezwykła atmosfera.

KWIECIEŃ

 • Warsztaty „Zostań #SuperKoderem” Pracownia Orange - wspólna integracja poprzez naukę, rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia.

 • Konkurs recytatorski - rozwijanie kultury recytacji wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum ale także zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

MAJ

 • Obchody 3 majowe - Msza Święta, przemarsz, uroczyste złożenie wiązanek w miejscach kultu narodowego, część artystyczna w wykonaniu uczniów pobliskich szkół z terenu naszej gminy i biegi uliczne.

 • Jarmark Zygmuntowskiimpreza plenerowa, mająca na celu kultywowanie tradycji związanych z naszym miastem i regionem. Występy artystyczne, prezentacja stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych itp.

CZERWIEC

 • Dzień otwarty w Centrum Kultury/ piknikimpreza mająca na celu zaprezentowanie rocznych zmagań uczestników zajęć CK, po koncercie wspólna integracja (teren za budynkiem CK) z rodzicami i przybyłą społecznością (grill, grochówka – WATAHA)

 • Maraton filmowy Pracownia Orangespotkanie amatorów kina, wspólne oglądanie filmów.

LIPIEC

 • Kreatywne półkolonie dla dziecicykl zajęć animacyjno – ruchowych dla dzieci i młodzieży. Wspólne wyjścia nad jezioro, rozgrywki sportowe itp.

 • Warsztaty animacyjnekilkudniowe warsztaty przygotowujące dzieci i młodzież do prowadzenia animacji podczas imprez kulturalnych organizowanych przez CK.

SIERPIEŃ

 • Festyn rodzinny nad Jeziorem Miejskimplenerowa impreza cykliczna, mająca na celu wspólną integrację i zabawę dla rodzin z terenu naszej gminy oraz przybyłych turystów.

WRZESIEŃ

 • Dożynki Gminno – Parafialne - kultywowanie tradycji dożynkowych – uroczystości rozpoczynające się mszą św. w intencji rolników, z barwnym korowodem z wieńcami dożynkowymi, z przekazaniem i dzieleniem chleba. W programie wystawy rękodzieła, sprzętu rolniczego itp. Występy grup artystycznych, zespołów ludowych, folkowych a także grup działających przy Centrum Kultury. Imprezę zakończy zabawa pod gwiazdami.

 • Jesienny turniej szachowy Pracownia Orange - wspólna integracja poprzez naukę, rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia.

PAŹDZIERNIK

 • Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej impreza skierowana do dzieci i młodzieży oraz podopiecznych placówek wychowawczych z terenu naszej gminy, którzy lubią występować przed publicznością i prezentować swoje talenty.

 • Koncert „Mała Orkiestra Dni Naszych” – impreza cykliczna, edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę. Szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci (zdrowy tryb życia i zwiększanie jakości edukacji poprzez poznawanie świata).

LISTOPAD

 • Obchody 11 listopada - impreza o charakterze rocznicowym, upamiętniająca ważne wydarzenie narodowe tj. Odzyskanie Niepodległości Polski. Obchody rozpoczyna uroczysta Msza święta w kościele parafialnym. Kolejnym elementem uroczystości będzie akademia w wykonaniu uczniów pobliskiej szkoły. Imprezę zakończy bieg niepodległościowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

 • Tydzień Pracowni Orange pięciodniowe zajęcia animacyjno – sportowe, logistyczne i zręcznościowe dla dzieci i młodzieży. Warsztaty oraz niezapomniana zabawa.

GRUDZIEŃ

 • Koncert Charytatywny „Dzieci – Dzieciom” - Koncert, który jest przeglądem dokonań twórczych placówek oświatowych i kulturalnych. W trakcie trwania koncertu zbierane są datki dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej gminy. Dodatkowo można zakupić stroiki i kartki świąteczne wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim bądź zasmakować domowych wypieków przygotowanych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

 • Akcja „Polacy – Rodakom” bezinteresowna pomoc dla Polonii zamieszkałej za wschodnią granicą. Zbiórka żywności, wspólne pakowanie świątecznych paczek.