Necio.pl

Grupa "Odkrywcy" brała udział w projekcie Necio.pl poznajemy Internet.
Projekt Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Podstawowym celem jest zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Bohaterem każdych zajęć był robot o imieniu Necio. Dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy, poznały główne zagrożenia i możliwe negatywne konsekwencje nierozważnego korzystania z urządzeń ekranowych i Internetu, a także co robić w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia. Cykl zajęć przeprowadziłam we współpracy z Pedagogiem oraz Psychologiem przedszkolnym. Ewaluacji swojej wiedzy dzieci dokonały w pracowni Orange w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim obejrzały również krótki filmik podsumowujący cały projekt.
M.Wnuk