Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Orszak Trzech Króli 2017

Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar i wiele innych barwnych postaci przeszło dziś ulicami miasta. Uczestnicy pochodu śpiewali kolędy. To pierwsza tego typu uroczystość w Ostrowie.

 

            W piątek 6 stycznia po raz pierwszy w Ostrowie Lubelskim odbył się Orszak Trzech Króli. Mimo niesprzyjającej pogody orszak wyruszył spod Krzyża Milenijnego i barwnym korowodem udał się do Kościoła Parafialnego.

            Orszak Trzech Króli okazał się radosnym wydarzeniem, które na pewno będzie kultywowane co roku. To także świetna propozycja dla tych, którzy po prostu lubią kolędy

i kolędowanie.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

Autor zdjęć Maciej Szczepański

Spotkanie opłatkowe 2017

Śpiewanie kolęd, łamanie sie opłatkiem – to juz tradycja spotkania opłatkowego w Ostrowie Lubelkim.

 

                Podobnie jak w ubiegłym roku, w czwartek 5 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane z inicjatywy Zespołów śpiewaczych, Kaznowianek, Ostrowianek – Polesianek, Rozkopaczewianek i pań z Kół Gospodyń Wiejskich , które również należą do zespołów.

Nie zabrakło także licznie zgromadzonych gości Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Powałki wraz z Radnymi i Sołtysami, Burmistrza Ostrowa Józefa Gruszczyka, Sekretarz Sylwii Szczepańskiej, Dyrektora Banku w Ostrowie Lubelskim Elżbiety Rutkowskiej, Dyrektorów Szkół oraz wielu innych równie znamienitych gości.

 

Małgorzata Sobczyńska

Leśna przygoda z WATAHĄ

Czarna noc, temperatura zero stopni, a zadania do wykonania to: zaminowanie mostu, założenie ładunków wybuchowych, budowa szałasów, działania patrolowe…

 

Na jednej z ostatnich naszych zbiórek uczestniczyliśmy w ćwiczeniach razem z młodzieżą, z gimnazjum pod patronatem 27 WDP AK z Lublina, oraz „Gardą” Garwolin. Naszym zadaniem było zaminowanie mostu nad rzeką Bobrówka oraz założenie ładunków wybuchowych na altanie znajdującej się przy tzw. "młynie kozyra” w lesie parczewskim. Transport po lesie zapewniał nam wojskowy star.

W trakcie piątkowych zbiórek nocowaliśmy w lesie, doskonaląc swoje umiejętności z zakresu bytowania w warunkach leśnych, między innymi były to: odpowiednie przygotowanie i rozpalanie stosu ogniskowego, przygotowanie posiłku na ognisku, budowa szałasów. Przetrwanie nocy w lesie nie było łatwe, zwłaszcza że temperaturze blisko 0oC.

Podczas zbiórek członkowie Watahy szkolili się także, z zakresu podstawowych działań patrolowych lekkiej piechoty. Stanowią one skuteczne narzędzie walki w działaniach nieregularnych prowadzonych przez partyzantkę na terenach kontrolowanych przez przeciwnika.

Szczególną uwagę poświęciliśmy na dobrą organizację patrolu pieszego,który jest podstawowym sposobem przemieszczania się piechoty w działaniach patrolowych. 

Nasze zbiórki to nie tylko okazja do doskonalenia swoich umiejętności proobronnych ale też wspaniała zabawa, pełna nieprzewidywanych i niezapomnianych przygód.

Marcin Skrzypek CK

 

DZIECI DZIECIOM 2016

Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy i KRUS

Koncert Charytatywny „Dzieci - Dzieciom”

 

Ty możesz wszystko, możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz. Dziś zmienisz przyszłość, zmienisz wszystko, bo bardzo tego chcesz...” W minioną niedzielę mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także podopiecznych ostrowskiego Centrum Kultury.

 

Niedzielne grudniowe popołudnie przepełnione było radością dzieci, a także dumą rodziców! To wszystko za sprawą Koncertu Charytatywnego i Mikołajek z Państwową Inspekcją Pracy i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie.

Jak co roku przed świętami spotykamy się na koncercie charytatywnym „Dzieci – Dzieciom”, który w tym roku wzbogacony był wręczeniem nagród w konkursie plastycznym „Co zagraża dzieciom na wsi?” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie.

W tym dniu przybyli do nas znamienici goście, a zarazem sponsorzy naszej imprezy. Powitaliśmy przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie: Piotra Skwarka - Zastępcę Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy, Katarzynę Fałek – Kurzynę, Tomasza Abramczyka, Artura Kornasa i Mirosława Wyrwisza, a także Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Lubartowie - Lucjana Mileszczyka oraz Ireneusza Świderskiego. Nie zabrakło również gospodarza naszej gminy - Józefa Gruszczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Roberta Powałki, Sekretarza Gminy - Sylwii Szczepańskiej, a także dyrektorów gminnych szkół.

I w końcu nadeszła ta niezwykła chwila, na którą czekały wszystkie dzieci! Zjawił się Święty Mikołaj - taki prawdziwy! Z długą brodą i wielkim brzuchem. Przybył do nas specjalnie, aby wręczyć wszystkim laureatom konkursu nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

Dzieci, wpatrzone w Mikołaja, w napięciu oczekiwały na swoją kolej… Radość ich nie miała końca! Prezenty były tak ogromne, że niektórym trudno było sobie z nimi poradzić. Mikołaj dobrze wie, kto o czym marzy, dlatego też każdy dostał indywidualny upominek. Nie myślcie, że było tak łatwo… Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy...”, niech Mikołaj pamięta o nas również za rok!

To jeszcze nie koniec imprezy… W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu były słodkie upominki, które przekazane zostały do paczek świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą.

W tym dniu nie zabrakło również Gimnazjalnego Koła Caritas z ciastami własnego wypieku, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stoiskiem rękodzieła artystycznego, kartkami i stroikami świątecznymi.

Niezwykle pomocni okazali się wolontariusze CK Tim, działający w Centrum Kultury, którzy w sposób szczególny poprowadzili całą imprezę i czuwali nad jej właściwym przebiegiem. Było to dla nich nie lada wyzwanie, chociażby dlatego, że w bardzo krótkim czasie opanowali do perfekcji śpiew, taniec towarzyski, a także balet!

Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych, tanecznych, jak również teatralnych. Niezwykle wzruszający był występ Dawida Puchacza, który marzył o tym, by zaśpiewać piosenkę dla wszystkich dzieci. I udało mu się, bo przecież marzenia się spełniają, wystarczy w nie mocno wierzyć!

Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie oraz pomoc przy Koncercie Charytatywnym. Dziękujemy również dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, opiekunom, a przede wszystkim dzieciom. Do zobaczenia za rok!

 

 

Małgorzata Sobczyńska

Centrum Kultury

Fotorelacja z imprezy

Podkategorie