Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

WATAHA na wakacjach 2017

 

Młodzież z grupy Wataha działającej przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim spędziła fascynujący  sierpniowy weekend nad jeziorem.


Naszym miejscem wypoczynku było Jezioro Miejskie. Po przyjeździe, wzięliśmy się za rozkładanie wielkiego wojskowego namiotu, był on naszym domem przez kilka dni. Rozbiliśmy go bardzo solidnie, ponieważ miał przetrwać wygłupy całej naszej wesołej ferajny. Podczas biwakowania mieliśmy bardzo ciepłą i słoneczną pogodę, więc siedzenie w namiocie nie wchodziło w grę. W dzień pływaliśmy, zorganizowaliśmy konkurs skoków do wody, wyścigi kajaków, graliśmy także w piłkę plażową. Wieczorami bawiliśmy się w chowanego i  podchody. Wypoczynek zakończyliśmy już po trzech dniach, lecz mimo krótkiego czasu zabawa była niesamowita

 

Dożynki Gminno - Parafialne 2017 - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafianym, po której barwnym korowodem przejdziemy do Parku Miejskiego.
Na scenie zaprezentują się zespoły takie jak:
- Formacja Tańca Ludowego z Centrum Kultury
- Chór Męski "Pojezierze"
- Zespół Folklorystyczny "OSA"
- Zespół ludowy "Sławiniacy"
- Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim
- Towarzystwo Kultury Polskiej Pokucie z Ukrainy
- Zespół wokalny "Kaznowianki"
- Zespół Śpiewaczy "Rozkopaczewianki"
- Zespół Śpiewaczy "Ostrowianki - Polesianki"

Nie zabraknie również wystawy płodów rolnych, sprzetu rolniczego a także kieramaszu rękodzieła artystycznego. Dla naszych milusińskich wesołe miasteczko oraz zabawy z animatorami. O 19.30 na scenie przywitamy gwiazdę wieczoru - Zespół Muzyczny DEFIS. Kolejną atrakcją przygotowaną na ten wieczór będzie spektakularny pokaz ognia Fireshow "NIZAR", po którym wystąpi Zespół muzyczny Revius a zabawę taneczną poprowadzi Zespół Muzyczny 4 Y O U.

PIKNIK RODZINNY 2017

Stoiska promocyjne, degustacje i „Ona czuje we mnie piniądz”

Animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, degustacje potraw regionalnych oraz koncert zespołu ŁOBUZY. Tak w skrócie wyglądał tegoroczny Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się w niedzielę 6 sierpnia nad Jeziorem Miejskim.

Plaża nad Jeziorem Miejskim po brzegi była wypełniona uczestnikami pikniku. Atrakcji było co niemiara. Kolorowe warkoczyki, tatuaże, konkurencje rodzinne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich, a animatorzy mieli ręce pełne roboty. W międzyczasie można było porzucać wędką podczas zawodów prowadzonych przez miejscowy Związek Wędkarski. Nie mniejszym powodzeniem cieszyła się prezentacja sprzętu ratowniczo - gaśniczego przeprowadzona przez Powiatową Straż Pożarną w Lubartowie.

Ciekawą atrakcją okazały się stoiska promocyjne Stowarzyszenia Mieszkańców Ostrowa Lubelskiego, przy których można było degustować potrawy regionalne oraz stoiska z rękodziełem przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jamach. Nie zabrakło również Lokalnej Grupy Działania „Jagiellońska Przystań” i drobnych upominków.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu ENJOY, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Swoją energią i charyzmą  rozgrzał naszą publiczność do czerwoności.

Gwiazdą wieczoru był zespół ŁOBUZY znany między innymi z utworów takich jak „Ona czuje we mnie piniądz” czy „Dla Ciebie kupie se spodnie” . Podczas ich występu nawet najwięksi „twardziele” nie mogli powstrzymać się od tańca i dobrej zabawy.

Zabawę taneczną dla najwytrwalszych poprowadził lokalny Zespół Muzyczny 4-YOU.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski.

Impreza została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Małgorzata Sobczyńska

MOTO PIKNIK 2017

Próba sprawnościowa, konkurs elegancji, jazda po miasteczku, a na koniec przejazd kawalkadą – tak wyglądał drugi etap rajdu motocyklami zabytkowymi po pięknych terenach Powiatu Lubartowskiego.

Nie lada gratka czekała na miłośników starych motocykli - 5 sierpnia w Ostrowie Lubelskim, to właśnie w tym czasie odbył się VI Międzynarodowy Moto – Piknik po raz kolejny  połączony z V Motozłazem Lubartowskim 2017, była to jednocześnie V Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kategorii motocykle. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 100 uczestników, którzy mieli do pokonania dwudniową trasę o łącznej długości około 150 km.

– Najstarsza maszyna została wyprodukowana w 1933 roku. Jest to DKW BM200 Arkadiusza Grochowskiego z Automobilklubu Lubelskiego – mówi Robert Piętka z Federacji Zmotoryzowanych, jeden z organizatorów Motozłazu.

Wszystkie maszyny, a szczególnie te sprzed II wojny światowej, mają swoje historie.

– Z Warszawy przyjechał Miele Sachs 100 z 1935 roku, motocykl z niezwykłą przeszłością. Maszyna w 1947 roku trafiła do Polski. Przyprowadził ją na kołach, z Hamburga, powstaniec warszawski wracający z niewoli. I nie była to reparacja wojenna, ale legalnie kupiony motocykl. Rodzina do dziś ma oryginalną umowę kupna. Do dziś też ten motocykl jest w rękach warszawskiej rodziny powstańca – opowiada Robert Piętka.

W tym roku również nasi węgierscy przyjaciele przyjechali motocyklem, przywieźli ze sobą oryginalny niemiecki motocykl używanym w czasie II wojny światowej.  Robiąc furorę wśród licznie zgromadzonej publiczności, szczególnie podczas Konkursu Elegancji ucharakteryzowani na niemieckich oficerów. Niestety nie zdobyli tytuł “Miss”, a to tylko dlatego, że startowali gościnnie i ich prezentacja nie podlegała ocenie. Za to gulasz węgierski, który gotowali w specjalnym kociołku na Pikniku nad Jeziorem Miejskim zdobył “złoty medal”.

Dwudniowy biwak WATAHY - lipiec 2017

Dwudniowy biwak WATAHY
W programie biwaku między innymi: marsz według mapy, nawiązywanie łączności, składanie meldunku MADEVAC, ewakuacja rannego oraz budowa noszy polowych, bieg rekruta, wręczenie naszywek WATAHY, spanie w hamakach:)

Zaproszenie na konferencję - 20.07.2017

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

 

ul. Partyzantów 1, 21-110 Ostrów Lubelski

tel. 81 85 20 003 fax 81 85 20 642

 

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim,

Halma Investment Company z Gdańska,

Ekobudex sp. z o. o. z Gdańska,

Lubelska Izba Rolnicza

Zapraszają

na Forum – Panel dyskusyjny

Planowanie gospodarki wodą, głównie deszczową w gminie, mieście,

w środowisku naturalnym Człowieka i przyrody, w tym w odniesieniu do zwierząt gospodarskich/hodowlanych.

 

które odbędzie się w dniu:

20 lipca br. o godz. 1300

w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

Podkategorie