Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

XII Koncert Pieśni Maryjnej w Ostrowie Lubelskim

  Zapada zmrok, już świat ukołysany, znów jeden dzień odfrunął nam jak ptak. Panience swej piosenkę na dobranoc, zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia… W ubiegłą niedzielę można było usłyszeć Pieśni Maryjne w wykonaniu zespołów wokalnych, śpiewaczych a także solistów podczas XII Koncertu Pieśni Maryjnej organizowanego przez Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki – Polesianki”.

Czytaj więcej: XII Koncert Pieśni Maryjnej w Ostrowie Lubelskim

Gminne uroczystości z okazji 226 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

   3 maj-18 

Uroczystości obchodów 3 Maja w 2017 odbyły się przedpołudniem w Ostrowie Lubelskim. Uroczysty pochód, msza święta, złożenie wiązanek - tak rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 226 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

   Mszą świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz Tomasz Rehlis rozpoczęły się gminne obchody 3 Maja. Po jej zakończeniu władze miasta, poczty sztandarowe a także przybyli goście i społeczność lokalna w uroczystym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny i Obelisk znajdujący się w Parku Miejskim, gdzie zostały złożone wiązanki. Następnie głos zabrał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk, który na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich na część artystyczną, do Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa pod batutą Anny Krawczyk- Durak, dzieci z Formacji Tańca Ludowego przygotowane przez Pawła Jędrejaka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Kaznowa, którzy pod okiem nauczycieli: Ewy Rugały, Marioli Matyjaszczyk, Grażyny Piech i Renaty Broniszewskiej przygotowali akademię upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Małgorzata Sobczyńska

Czytaj więcej: Gminne uroczystości z okazji 226 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

Turniej FIFA 17 - 26.04.2017

Turniej "FIFA 17" cieszył się dużą popularnością wśród młodziaży. Gra była zacięta i każdy uczestnik walczył do ostatnich sekund meczu. Ostatecznie w finale znalazło się trzech zawodników: "Dzikson, "Krycha" i Szymon. Najlepszym z nich okazał się Szymon.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Podkategorie