Kolędowaliśmy dla Moniki i Mileny Koziej
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas…”
Jedną z najmilszych, świątecznych tradycji jest wspólne śpiewanie kolęd. To taki magiczny czas, w którym zapominamy o problemach i troskach ale czujemy tą szczególną bliskość i radość.
W niedzielę (7 stycznia) w Kościele Parafialnym w Rozkopaczewie oraz w Brzostówce Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego kolędowała na bardzo szczytny cel. Orkiestranci razem z kapelmistrzem Wojciechem Durakiem jednogłośnie podjęli decyzję o przyłączeniu się do akcji dzięki, której mogli pomóc Monice i Milenie w walce z chorobą. Monika i Milena Koziej - dwie siostry, miliony komórek, jedna choroba postępująca z dnia na dzień. Kiedy pojawiło się dla dziewczyn światełko w tunelu i nadzieja na lepsze jutro, pojawiły się też kolejne problemy… Koszt terapii komórkami macierzystymi, która jest dla nich szansą, przekracza ich możliwości finansowe. Właśnie dlatego cały czas organizowane są zbiórki pieniężne, imprezy charytatywne oraz licytacje, dzięki którym wspólnymi siłami możemy zebrać potrzebną kwotę. Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz, dlatego też postanowiliśmy podzielić się z innymi naszą wieloletnią pracą i pasją. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Mędrcy świata” jak i pastorałki „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Uciekali”, „Mario czy Ty wiesz” w niezwykle pięknych aranżacjach.
Bez wątpienia, możemy powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Dzięki uprzejmości ks. Wiesława Nestoruka, proboszcza parafii w Rozkopaczewie oraz ks. Marka Antonowicza proboszcza parafii w Brzostówce sam koncert jak i niezwykła atmosfera panująca podczas niego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromna radość towarzyszyła nam cały czas ale nie zabrakło też łez wzruszenia. Podczas koncertów wolontariuszki Koła Caritas ze SP w Ostrowie Lubelskim zebrały blisko sześć tysięcy złotych.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za obecność, za wsparcie a przede wszystkim za okazane serce. To właśnie dzięki naszej pomocy i wsparciu dajemy dziewczynom szanse na lepsze jutro.
Orkiestra w składzie:
Dyrygent – Wojciech Durak
Flety – Aleksandra Senczyk, Joanna Petryszak, Iwona Drozd, Angelika Haraszczuk, Katarzyna Szalast
Klarnety – Weronika Domańska, Izabela Malinowska
Sax alt – Natalia Wach, Klaudia Zabielska, Zuzanna Antoniuk
Sax tenor – Paulina Tyc, Michał Góźdź
Sax baryton – Barbara Janik
Trąbki – Jarosław Lato, Błażej Góźdź
Tenor – Stanisław Durak
Puzony – Wojciech Sobczyński, Kamil Senczyk
Instrumenty perkusyjne – Anna Krawczyk – Durak, Władysław Rozmysł
Gitara basowa – Mateusz Łęcki
Wokal – Katarzyna Sobczyńska, Małgorzata Sobczyńska, Jarosław Lato
Małgorzata Sobczyńska
https://www.youtube.com/watch?v=rdJze3eMjL4
Orszak Trzech Króli 2018 - relacja z uroczystości
Orszak Trzech Króli
Już po raz kolejny Trzej Królowie, władze miasta, społeczność szkolna i lokalna oraz wiele innych barwnych postaci przeszło ulicami Ostrowa. Uczestnicy pochodu wspólnie kolędowali.
W sobotę 6 stycznia w Ostrowie Lubelskim odbył się Orszak Trzech Króli. Na jego czele stanęli trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Barwny korowód z proboszczem Janem Orłowskim oraz burmistrzem Józefem Gruszczykiem wyruszył spod Urzędu Miasta i udał się do Kościoła Parafialnego. Orszak Trzech Króli okazał się radosnym wydarzeniem, które wpisało się w ostrowską tradycję. To także świetna propozycja dla tych, którzy po prostu lubią kolędy i kolędowanie.
Nieco później w Centrum Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, solistów, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej a także Orkiestry Dętej OSP i Chóru Parafialnego. Swoją pomocą oraz czynnym udziałem wykazali się wolontariusze CK Tim, którzy po raz kolejny pokazali swoje zdolności konferansjerskie. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę „Kolędnicy na mojej ulicy” oraz kolędy „Wśród nocnej ciszy” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Opiekunom, nauczycielom, instruktorom, rodzicom a także Wam drodzy wykonawcy.
Małgorzata Sobczyńska
Zabawa andrzejkowa CK Tim 2017
Lanie wosku przez klucz, ciastko z wróżbą – to tylko niektóre atrakcje wczorajszej imprezy wolontariuszy.
Pełna wrażeń i emocji zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada (środa) w Pracowni Orange. Wolontariusze wyczekiwali jej z niecierpliwością, pełni zapału i energii do wspólnej zabawy. Tradycyjne wróżby, które oznajmiać miały przyszłość, imię wybranka lub wybranki czy też wykonywany zawód. Niektórzy traktowali je z przymrużeniem oka. Dla innych stały się wyzwaniem i spojrzeniem w przyszłość.
Liderzy
DZIECI DZIECIOM 2017 - relacja
Koncert charytatywny „Dzieci – Dzieciom”
„Pomagać to dzielić się, nie chcąc w zamian dosłownie niczego… Łzy pozamieniać w śmiech, nie ma nic bardziej cennego…”
W ubiegłą niedzielę (17 grudnia) odbył się koncert charytatywny „Dzieci – Dzieciom”, który stał się tradycją dla mieszkańców Ostrowa. Pomysłodawczynią i pierwszą organizatorką była Pani Józefa Mileszczyk. Tegoroczna impreza miała szczególny cel – pomoc i wsparcie finansowe dla Moniki i Mileny Koziej. „Dwie siostry. Jedna choroba. Jest rok 2001 żyjemy normalnie: szkoła, przyjaciele, marzenia... Nagle bang !!! Diagnoza: ZESPÓŁ FRIEDREICHA. Choroba postępowała z dnia na dzień, z każdym rokiem kolejna niespodzianka: wada serca, przykurcze, spastyka, wózek inwalidzki… I ten ból... ból nóg, kręgosłupa, każdej powyginanej kosteczki.
Wreszcie pojawiła się nadzieja! NADZIEJA NA JUTRO LEPSZE OD WCZORAJ… Ta nadzieja to terapia komórkami macierzystymi.”
Podczas koncertu na scenie zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne ze szkół gminnych oraz grupy działające w Centrum Kultury. Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób i stroików świątecznych, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim. W imprezę zaangażowali się także wolontariusze szkolnego koła Caritas pod opieką Bożeny Majewskiej organizując kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przekazany dla Moniki i Mileny.
Serdeczne podziękowania składamy dyrektorom szkół i przedszkola: Beacie Filipek, Katarzynie Równiak, Marcie Szklarczyk, Marzenie Marzędzie, Annie Czubackiej, Jerzemu Marzędzie oraz nauczycielom i opiekunom, a także wszystkim przybyłym rodzicom, gościom, wolontariuszom CK Tim i grupie Wataha za okazane serce. To dzięki Wam udało się zebrać ponad pięć tysięcy złotych, które zostały przekazane Monice i Milenie. Właśnie dla takich chwil warto żyć dając komuś szansę na czerpanie radości z każdego dnia.
„A szczęście największe jest, gdy płynie z dawania niż brania. Więc bądźcie przygotowani do pomagania![…]”
Małgorzata Sobczyńska