Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Dożynki Gminno - Parafialne 2017 - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafianym, po której barwnym korowodem przejdziemy do Parku Miejskiego.
Na scenie zaprezentują się zespoły takie jak:
- Formacja Tańca Ludowego z Centrum Kultury
- Chór Męski "Pojezierze"
- Zespół Folklorystyczny "OSA"
- Zespół ludowy "Sławiniacy"
- Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim
- Towarzystwo Kultury Polskiej Pokucie z Ukrainy
- Zespół wokalny "Kaznowianki"
- Zespół Śpiewaczy "Rozkopaczewianki"
- Zespół Śpiewaczy "Ostrowianki - Polesianki"

Nie zabraknie również wystawy płodów rolnych, sprzetu rolniczego a także kieramaszu rękodzieła artystycznego. Dla naszych milusińskich wesołe miasteczko oraz zabawy z animatorami. O 19.30 na scenie przywitamy gwiazdę wieczoru - Zespół Muzyczny DEFIS. Kolejną atrakcją przygotowaną na ten wieczór będzie spektakularny pokaz ognia Fireshow "NIZAR", po którym wystąpi Zespół muzyczny Revius a zabawę taneczną poprowadzi Zespół Muzyczny 4 Y O U.

PIKNIK RODZINNY 2017

Stoiska promocyjne, degustacje i „Ona czuje we mnie piniądz”

Animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, degustacje potraw regionalnych oraz koncert zespołu ŁOBUZY. Tak w skrócie wyglądał tegoroczny Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się w niedzielę 6 sierpnia nad Jeziorem Miejskim.

Plaża nad Jeziorem Miejskim po brzegi była wypełniona uczestnikami pikniku. Atrakcji było co niemiara. Kolorowe warkoczyki, tatuaże, konkurencje rodzinne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich, a animatorzy mieli ręce pełne roboty. W międzyczasie można było porzucać wędką podczas zawodów prowadzonych przez miejscowy Związek Wędkarski. Nie mniejszym powodzeniem cieszyła się prezentacja sprzętu ratowniczo - gaśniczego przeprowadzona przez Powiatową Straż Pożarną w Lubartowie.

Ciekawą atrakcją okazały się stoiska promocyjne Stowarzyszenia Mieszkańców Ostrowa Lubelskiego, przy których można było degustować potrawy regionalne oraz stoiska z rękodziełem przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jamach. Nie zabrakło również Lokalnej Grupy Działania „Jagiellońska Przystań” i drobnych upominków.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu ENJOY, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Swoją energią i charyzmą  rozgrzał naszą publiczność do czerwoności.

Gwiazdą wieczoru był zespół ŁOBUZY znany między innymi z utworów takich jak „Ona czuje we mnie piniądz” czy „Dla Ciebie kupie se spodnie” . Podczas ich występu nawet najwięksi „twardziele” nie mogli powstrzymać się od tańca i dobrej zabawy.

Zabawę taneczną dla najwytrwalszych poprowadził lokalny Zespół Muzyczny 4-YOU.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski.

Impreza została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Małgorzata Sobczyńska

MOTO PIKNIK 2017

Próba sprawnościowa, konkurs elegancji, jazda po miasteczku, a na koniec przejazd kawalkadą – tak wyglądał drugi etap rajdu motocyklami zabytkowymi po pięknych terenach Powiatu Lubartowskiego.

Nie lada gratka czekała na miłośników starych motocykli - 5 sierpnia w Ostrowie Lubelskim, to właśnie w tym czasie odbył się VI Międzynarodowy Moto – Piknik po raz kolejny  połączony z V Motozłazem Lubartowskim 2017, była to jednocześnie V Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kategorii motocykle. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 100 uczestników, którzy mieli do pokonania dwudniową trasę o łącznej długości około 150 km.

– Najstarsza maszyna została wyprodukowana w 1933 roku. Jest to DKW BM200 Arkadiusza Grochowskiego z Automobilklubu Lubelskiego – mówi Robert Piętka z Federacji Zmotoryzowanych, jeden z organizatorów Motozłazu.

Wszystkie maszyny, a szczególnie te sprzed II wojny światowej, mają swoje historie.

– Z Warszawy przyjechał Miele Sachs 100 z 1935 roku, motocykl z niezwykłą przeszłością. Maszyna w 1947 roku trafiła do Polski. Przyprowadził ją na kołach, z Hamburga, powstaniec warszawski wracający z niewoli. I nie była to reparacja wojenna, ale legalnie kupiony motocykl. Rodzina do dziś ma oryginalną umowę kupna. Do dziś też ten motocykl jest w rękach warszawskiej rodziny powstańca – opowiada Robert Piętka.

W tym roku również nasi węgierscy przyjaciele przyjechali motocyklem, przywieźli ze sobą oryginalny niemiecki motocykl używanym w czasie II wojny światowej.  Robiąc furorę wśród licznie zgromadzonej publiczności, szczególnie podczas Konkursu Elegancji ucharakteryzowani na niemieckich oficerów. Niestety nie zdobyli tytuł “Miss”, a to tylko dlatego, że startowali gościnnie i ich prezentacja nie podlegała ocenie. Za to gulasz węgierski, który gotowali w specjalnym kociołku na Pikniku nad Jeziorem Miejskim zdobył “złoty medal”.

Dwudniowy biwak WATAHY - lipiec 2017

Dwudniowy biwak WATAHY
W programie biwaku między innymi: marsz według mapy, nawiązywanie łączności, składanie meldunku MADEVAC, ewakuacja rannego oraz budowa noszy polowych, bieg rekruta, wręczenie naszywek WATAHY, spanie w hamakach:)

Zaproszenie na konferencję - 20.07.2017

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

 

ul. Partyzantów 1, 21-110 Ostrów Lubelski

tel. 81 85 20 003 fax 81 85 20 642

 

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim,

Halma Investment Company z Gdańska,

Ekobudex sp. z o. o. z Gdańska,

Lubelska Izba Rolnicza

Zapraszają

na Forum – Panel dyskusyjny

Planowanie gospodarki wodą, głównie deszczową w gminie, mieście,

w środowisku naturalnym Człowieka i przyrody, w tym w odniesieniu do zwierząt gospodarskich/hodowlanych.

 

które odbędzie się w dniu:

20 lipca br. o godz. 1300

w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

NOC PLANSZÓWEK - czerwiec 2017

Noc planszówek odbyła się z nocy 28 na 29 czerwca 2017 r. Uczestnicy  grając w planszówki podróżowali koleją po Europie, próbowali przetrwać na bezludnej wyspie oraz będąc bohaterami przeżywali wspaniałe przygody podróżując po epickiej krainie Arhynne.

 

Podkategorie